Tyimofej Szokolov: Ítélet után
Ez a mű a cselekménye szerint akár bűnügyi regény is lehetne, de a szerzőt elsősorban nem az foglalkoztatja, hogy miképpen történt a már-már végzetessé váló események láncolatát elindító bűntény, még csak az sem, hogy igazságosan ítélték-e el Konsztantyin Tyelepint tizenöt évre. Vizsgálatának tárgya egy egyszerű ember, egy "jó ember", akiben a jóság kellő bátorsággal, elszántsággal és szívóssággal párosul, hogy hét évvel a törvénysértő ítélet után, amelyet a körülmények sajátos összejátszása folytán a Legfelsőbb Bíróság felülvizsgálata is megerősített, olyan új összefüggéseket tárjon fel, amelyek lehetővé teszik a perújrafelvételt, és az igazságtalanul elítélt fiatal munkás rehabilitását.
Lélegzet-visszafojtva, a jó ügy diadalában bizakodva követjük nyomon a regénybeli "jó ember", a nehéz választás elé kerülő ember küzdelmét az ellene szegülő körülményekkel.
Szokolov első személyben megírt kisregényéhez - minthogy megtörtént esemény volt az alapja - Nyikolaj Csisztakov hadbíró altábornagy írt utószót.
Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól! Írja meg kérdését, észrevételét! |
Legnépszerűbbek
(#Fitten & Egészségesen)
Növényi gyógyszerek – hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésüknek módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában