Kezdőlap » Riport- és tényirodalom » Bűnmegelőzési jó tanácsok
Gretzer Gábor, Sövényházy Edit és Szabó Henrik Bűnmegelőzési jó tanácsok
Tényleg megóvhatjuk a biztonságunkat? Igen, és felelősek is vagyunk érte, hiszen sokat tehetünk azért, hogy ne váljunk áldozattá. Hogy mit tehenünk és mit nem? Mihez van jogunk és mihez nincs? Hogyan előzzük meg a bajt, és hogyan védekezhetünk a bűn ellen? Mely eszközöket biztosítja számunkra a jog az érdekeink érvényesítésére, és hogyan élhetünk ezekkel? Izgalmas és fontos kérdései ezek a mindennapoknak. Felgyorsult világunkban az állandóan változó jogszabályok rengetegében elveszve gyakran úgy sértik meg jogainkat, és oly módon követnek el bűncselekményt a sérelmünkre, hogy talán észre sem vesszük. Úgy érezzük, csúnyán rászedtek bennünket, vagy kihasználták a kedvességünket, segítőkészségünket, áldozattá váltunk, és nem tudjuk, mit tegyünk, kihez forduljunk, honnan és milyen segítséget várhatunk. Pedig a problémák oroszlánrésze akár könnyedén megelőzhető, elkerülhető.
Könyvünkben szórakoztató, közérthető formában tárjuk az olvasó elé témakörönként csoportosítva az élet különböző területein ránk leselkedő veszélyeket és ezek megelőzési lehetőségeit, a jogsértések, bűncselekmények jogszabályi hátterét, hogyan érvényesíthetjük érdekeinket, kihez fordulhatunk panaszainkkal, és ami a legfontosabb, mely hatóságtól mit várhatunk el. Megtörtént esetek alapján mutatjuk be a bűnözők - csalók, tolvajok, lakásmaffiózók, erőszakos és gazdasági bűnözők - különböző trükkjeit, módszereit, és praktikus tanácsokkal látjuk el az olvasókat.
A könyv érdekfeszítő olvasmány, amelyből olyan információk birtokába juthatunk, amelyeket még napjainkban - az internet korában - is csak hosszú utánajárással lehet összegyűjteni. Ezért ott a helye minden háztartásban, akár a kocsink kesztyűtartójában is.
Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól! Írja meg kérdését, észrevételét! |
Legnépszerűbbek