Kezdőlap » Romantika és erotika » Szex és New York + Van még szex New Yorkban? (#56)
Szex és New York
"Isten hozott az elveszített ártatlanság korában!... Első az önvédelem és a jó üzlet. Ámor meg elhúzhat a jó büdös francba."
Íme, New York, Manhattan, a felső tízezer, a kulturális elit világa. A kivételezettek nemegyszer botrányos szexuális szokásairól most egy kívülálló rántja le falrengető humorral a leplet.
A Candace Bushnell, angol újságírónő által írt, szellemes és brutálisan őszinte kötet bemutatja azt a manhattani réteget, akik csapatostul lepik el a partikat, bárokat, klubokat. A különböző történetekben a szerző saját élményeit, tapasztalatait osztja meg az olvasóval. Carrie, az ifjú írónő, folyton rosszkor és rossz helyen keresi a szerelmet. Mr. Big, az iparmágnás egyik értelmetlen partnerkapcsolatból sodródik céltalanul a másikba. Samantha Jones, a negyvenes éveit taposó filmproducer, a nők azon nemzedékéről mesél, akik egyetlen dolgot tanultak meg nagyon jól az életben: a szépség és fiatalság múlandó. A modellezők, csakis és kizárólag a fotogén dilis csajokkal hajlandóak randevúzni és ágyba bújni. No meg a biciklis bölcsészek, akik már jócskán benne járnak a korban, s közlekedési eszközökön kívül csak a hátizsákjukhoz ragaszkodnak nagyon.
A könyv alapján készült vígjátéksorozat, a Sex and the City, Sarah Jessica Parkerrel a főszerepben, 2002-ben két kategóriában nyerte el a Globen Globe Díjat. A sorozatot Magyarországon 2002 decemberében kezdi vetíteni az HBO mozicsatorna.
Van még szex New Yorkban?
Húsz évvel ezelőtt Candace Bushnell új műfajt teremtett, amikor Szex és New York címmel megírta a manhattani elit szexuális rituáléit bemutató, meghökkentően szókimondó könyvét. Az írónő most egy újabb úttörő írással jelentkezik, amelyben az ötvenen felüliek szexuális és ismerkedési szokásait fedi fel.
A történetek helyszíne ezúttal a manhattani Upper East Side, illetve egy „Falu”-nak nevezett vidéki település. Bushnell a tőle megszokott szatirikus stílusban tárja elénk azoknak a középkorú férfiaknak és nőknek az ismerkedési szokásait, akik tovább navigálnak a szerelem és a kapcsolatok örökké modernizálódó világában. Bushnell bemutatja az olyan tipikusan 21. századi ismerkedési jelenségeket, mint például a „váratlan kölyöktámadás”, amikor egy józan idősebb nő egy nála sokkal fiatalabb férfi érdeklődésének a középpontjába kerül, megismerhetjük a Mona Lisa kezelést, egy vaginahelyreállító sebészeti eljárást, amit gyakran ajánlanak a középkorú nőknek, és megtudhatjuk, milyen esélyei lehetnek egy elvált ötvenes nőnek a Tinder világában. Bushnell aktualizálja és átírja a Szex és New York egyik legnépszerűbb sztoriját, a „kerékpáros fiúk”-at. Ők voltak azok a férfiak, akik mindig fel akarták vinni a biciklijüket a nő lakására. A kerekezés egykor néhány különc srác rendellenes viselkedésének számított, de mára széles körben elfogadott lett. Az írónő megismerteti velünk a "kerékpáros fiúk"új alfajait, és feltérképezi, hol és hogyan lehet becserkészni őket egy kerékpár segítségével. (Azt is elárulja, hogy érdemes-e.)
Bushnell minden szemszögből megvizsgálja a szerelmet és az életet. Beszél a házasságról és a gyerekekről, a válásról és a gyászról, valamint a nőkre nehezedő társadalmi nyomásról, ami ma már nemcsak azt követeli tőlük, hogy őrizzék meg a fiatalságukat, hanem azt is, hogy legyenek sikeresek és gazdagok. A könyv kíméletlenül őszinte társadalmi körképet ad, és hasznos olvasmánya lehet mindenkinek, akit érdekelnek a huszonegyedik század párkapcsolati kérdései.
Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól! Írja meg kérdését, észrevételét! |
Legnépszerűbbek
Fogyni akarsz? Este lakomázni? Egy módszer, amely ellentmond a józan észnek